O nas

Kim Jesteśmy?

Centrum Opieki Domowej HelpMed powstało w marcu 2003r, ale idea jego powołania zrodziła się znacznie wcześniej.

Jesteśmy po to, aby jak najdłużej pozostali szczęśliwi w swoich domach – tam gdzie czują się najlepiej. Zgodnie z przysłowiem: „Starych drzew się nie przesadza” oraz „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej!”

Wieloletnie doświadczenie oraz współpraca z najstaranniej wyselekcjonowanym personelem daje naszym Klientom gwarancję najwyższej jakości świadczonych usług w zakresie: opieka nad chorymi, opieka nad starszymi, opieka paliatywna w domu chorego. Naszymi podopiecznymi są osoby starsze oraz niesamodzielne.

Nasze usługi świadczymy na terenie miasta Poznań i wielu innych miejsc w Wielkopolsce. Siedzibą firmy jest Puszczykowo.


Nasza

Historia

Bezpośrednią przyczyną, dla której powstało to Centrum była bardzo poważna choroba bliskiej mi osoby i problemy w znalezieniu odpowiednio wykwalifikowanej i godnej zaufania opiekunki, która częściowo odciążyłaby rodzinę w czynnościach pielęgnacyjnych i karmieniu chorej już na etapie szpitalnym.

Cała ta sytuacja była bardzo trudna dla nas wszystkich, szczególnie że trzeba było nauczyć się godzić obowiązki domowe i służbowe z codziennymi wielogodzinnymi odwiedzinami w szpitalu.

Nikt z naszej rodziny nie miał już ani głowy ani czasu na dawanie ogłoszeń do gazet i spotykanie się z potencjalnymi opiekunkami.

Dlatego też, gdy emocje już opadły, doszłam do wniosku, że chciałabym stworzyć firmę, która w tak trudnych dla wielu rodzin momentach, zapewni bezpieczną i wygodną egzystencję bliskim im osobom, które wskutek choroby lub podeszłego wieku mają trudności w wykonywaniu codziennych zajęć.

Pomagamy im dyskretnie i wydajnie, aby jak najdłużej mogli żyć w swoim ulubionym otoczeniu, aby nie byli pozbawieni swoich przyzwyczajeń i mieli poczucie swojej dotychczasowej niezależności i godności osobistej.

Anna Bogdanowska
Założycielka i właścicielka COD HelpMed

Mówią

O nas

Dzięki szeroko rozumianej elastyczności, wieloletniemu doświadczeniu oraz rzetelnie prowadzonej rekrutacji jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom i oczekiwaniom naszych Klientów na najwyższym profesjonalnym poziomie.


Moja mama choruje na Alzheimera. Od 3 lat korzystam z usług Centrum Opieki Domowej HelpMed. Opiekunka jest kompetentna, sympatyczna, cierpliwa, służy mi radą w każdej sytuacji i okazuje mojej mamie wiele serca. Kiedy wychodzę z domu jestem spokojna bo wiem, że mojej mamie niczego nie zabraknie. Cieszę się, że koleżanka poleciła mi firmę Pani Ani.

Ewa Poznań
Panie zatrudnione przez Centrum Opieki HelpMed opiekowały się przez wiele miesięcy moją ciężko chorą mamą, jednocześnie mieszkając w jej mieszkaniu i prowadząc dom. Nie wyobrażam sobie, jak mogłabym sama sprawować opiekę nad chorą, prowadząc w tym czasie dom i pracując zawodowo. Opieka zorganizowana przez HelpMed była niezawodna, opiekunki troskliwe, serdeczne i oddane chorej, a ich pomoc wspominam do tej pory z ogromną wdzięcznością. Opieka zapewniana przez firmę HelpMed jest ogromną ulgą dla chorych i ich rodzin w tych ciężkich chwilach.

Małgorzata Leszno
Choroba mojej Matki była ogromnie bolesna i wyniszczająca, zwłaszcza pod koniec Jej życia. Jednakże, przez ostatnie 6 miesięcy, Mama była szczęśliwa, dzięki wspaniałej opiece pań z HelpMed. Nie było dla nich rzeczy zbyt trudnych do zrobienia. Chodziły razem na spacery do parku, na zakupy, żartowały, grały razem w scrable i rozwiązywały krzyżówki. Ich oddanie i troska na długo pozostanie w naszej pamięci.

Maria Warszawa
Stan fizyczny i psychiczny mojej mamy w pierwszych tygodniach po powrocie ze szpitala był bardzo ciężki. W tej krytycznej fazie poprosiłem firmę Helpmed o zorganizowanie opieki w domu. Opiekunka skierowana do nas jest człowiekiem dobrego i szlachetnego serca, niezmiernie kompetentna i bardzo oddana swoim pacjentom. Udzieliła nam nie tylko wsparcia w opiece, ale również podtrzymywała mamę na duchu. Jej doświadczenie medyczne było decydujące w procesie rekonwalescencji mamy. Dzięki skrupulatnej, ale przy tym bardzo smacznej diecie cukrzycowej zastosowanej przez panią Anię i poprzez ścisłe przestrzeganie przez nią porad lekarskich stan mamy bardzo się poprawił. Obecnie mama swobodnie porusza się po domu, wzmocniła się jej pamięć, stała się bardziej komunikatywna i jest w stanie codziennie wyjść na krótki spacer i cieszyć się na nowo urokami życia. Wszystkie wyniki (cukier, ciśnienie) się ustabilizowały i psychicznie mama bardzo podniosła się na duchu.

Borys Michalski - Luxemburg
Skierowano do nas panią Małgorzatę, która w tym krótkim czasie opieki nad mamą zdobyła nasz podziw i szacunek tym, w jak profesjonalny sposób zajęła się bliską nam osobą. Ten wulkan energii, która mimo swej drobnej budowy ciała, zadbała o najmniejszy drobiazg, by osoba chora zachowała swą godność przed spotkaniem ze śmiercią. Mama oprócz codziennej toalety, mycia, balsamowania, zaopatrzenia w leki miała obcięte, wypielęgnowane i wymalowane paznokcie. Troska i precyzja w zapisywaniu szczegółów takich jak ilość wypitych płynów, godzin snu czy ilości oddawania moczu wzbudził podziw nawet lekarzy bywających u chorej pacjentki. Uśmiech i empatia jaką darzyła nas i chorą mamę w godny sposób pozwolił nam przejść ten bardzo ciężki dla nas okres w życiu. Wychodząc rano do pracy, pozostawiając pod jej opieką chorą – bliską osobę, wiedzieliśmy że jest ona w dobrych profesjonalnych rękach.

Maciej Betka - Poznań
Przed wieloma laty moja teściowa powoli odchodziła na raka i lekarz prowadzący zasugerował, że mama nie powinna już mieszkać sama. Trudno było ją przekonać, ale po małej awanturce, zgodziła się. Jej mieszkanie było dostatecznie duże na tyle by pomieścić jeszcze jedną osobę. Opiekunka skierowana przez Helpmed przeszła nasze wszelkie oczekiwania i stała się przez roczny okres choroby teściowej jej zaufaną oraz przyjacielem rodziny. Kiedy musiała wyjeżdżać zawsze dostawaliśmy zastępstwo. Utrzymywaliśmy z nią kontakt jeszcze przez jakiś czas po śmierci teściowej. Z dużą ufnością zwróciliśmy się ponownie do Helpmedu pod koniec 2012 roku, kiedy moja mama z kolei wymagała opieki. Chorowała przewlekle z okresowymi zaostrzeniami, także mieszkała samotnie i z trudem była w stanie o siebie zadbać. W jej przypadku chodziło o kilkugodzinną pomoc w prowadzeniu domu, zakupy, sprzątanie, gotowanie. Wraz z rozwojem choroby doszła pomoc przy myciu, ale poza tym do końca mama była samodzielna i w miarę sprawna. Przez 4 lata przewinęły się trzy panie, każda inna, wszystkie fajne. Też czasami potrzebne były zastępstwa. Ostatnia opiekunka szczególnie przypadła mamie i nam do serca i ona też dochodziła opiekować się mamą w ostatnich jej dniach w szpitalu. Wiadomo, pacjentów dużo, pielęgniarek mało, a my-dzieci w pracy. Nie wiem, jak dalibyśmy radę bez Helpmedu. Łatwiej jest ogarniać sprawy chorego bliskiego, kiedy ma się czas pomyśleć i w miarę normalnie żyć. Z pewnością nasze mamy w tych trudnych dla siebie okresach nie mogły mieć lepszej opieki.

Małgorzata i Krzysztof Wiewiorowscy - Poznań