Najlepsza Opieka dla Twoich Bliskich

Wybór odpowiedniej opieki jest bardzo ważny, zaplanuj ją z nami

Zdajemy sobie sprawę, że wiele rodzin nie jest w stanie zapewnić ciągłej opieki swoim bliskim, którzy z powodu stanu zdrowia lub zaawansowanego wieku wymagają pomocy innych. Zakres świadczonych przez nas usług jest wyznaczany indywidualnie dla każdego domu. Świadczymy specjalistyczne usługi opieki domowej w bardzo szerokim zakresie dlatego w zależności od potrzeb proponujemy opiekę w systemie godzinowym, całodziennym, nocnym, całodobowym lub długoterminowym z tzw. zamieszkaniem.

Opieka godzinowa

Pomoc opiekuńcza na godziny w domu pacjenta - dotyczy osób, których stan zdrowia nie wymaga opieki wykwalifikowanej pielęgniarki, a oni sami potrzebują jedynie wsparcia w prowadzeniu domu i towarzystwa drugiej osoby.

W tym zakresie oferujemy:

Pomoc w wykonywaniu zajęć domowych :

 • przygotowywanie i podawanie posiłków dostosowanych do wymagań dietetycznych i smakowych
 • robienie zakupów
 • sprzątanie mieszkania
 • pranie i prasowanie
 • drobne naprawy odzieży


Pomoc w wykonywaniu czynności osobistych tj.:

 • ubieranie się
 • codzienna toaleta, w tym: golenie
 • korzystanie z ubikacji
 • wstawanie z łóżka i kładzenie się spać
 • zmiana pieluchomajtek
 • podawanie leków w wyznaczonych porach
 • mierzenie ciśnienia i poziomu cukru


Dotrzymywanie towarzystwa w zakresie:

 • wspólne spacery
 • wspólne zakupy
 • pomoc w dotarciu w określone miejsce, np. do lekarza, urzędu, na cmentarz, na spotkania ze znajomymi, itp
 • wspólna rozrywka i aktywizowanie seniorów: czytanie książek lub prasy, rozwiązywanie krzyżówek, gra w karty, szachy, scrabble itp

Opieka z zamieszkaniem

W sytuacji, gdy bliscy chcą nadal żyć sami w swoich domach, jednak ich stan wymaga całodobowej obecności drugiej osoby organizujemy opiekę, gdzie opiekun mieszka przez określony czas w domu pacjenta i wspiera we wszystkich aspektach codziennego życia. Oferta dobierana jest indywidualnie, w zależności od oczekiwań. Oprócz podstawowej opieki nad seniorem, zapewniamy wsparcie w codziennych czynnościach tj. : przygotowywanie posiłków, prowadzenie domu, drobne prace porządkowe, zakupy oraz organizowanie czasu wolnego i aktywizowanie poprzez wspólne spacery, ćwiczenia pamięciowe i ruchowe.

W jakich godzinach dostępne są usługi ?

Usługi są dostępne o każdej porze, w zależności od potrzeb klienta. Gwarantujemy elastyczny system opieki. To klienci decydują, jak długo nasze opiekunki mają opiekować się seniorami.


Jaki jest zakres obowiązków opiekunek przychodzących do domu ?

Nasi pracownicy są przygotowani do wykonania każdej pracy o jaką poprosi klient. To Państwo wyznaczacie zakres obowiązków, który jest dokładnie sprecyzowany w umowie podpisywanej przy podjęciu zlecenia.

Czy można zamówić opiekę telefonicznie?

Tak, wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: 501-413-576 lub wypełnić formularz zgłoszeniowy, aby nasz pracownik mógł się z Państwem skontaktować.

Z jakim wyprzedzeniem zamawiać wasze usługi ?

Prosimy o zamawianie usług z co najmniej 3-4 dniowym wyprzedzeniem w przypadku opieki na godziny oraz 7-dniowym przy opiece z zamieszkaniem. Pozwoli nam to na właściwe przygotowanie się do pracy i dobór odpowiedniego personelu. Można się z nami kontaktować telefonicznie, drogą mailową lub poprzez stronę internetową.

Czy istnieją jakieś zastrzeżenia, takie jak: wiek, stan zdrowia, warunki mieszkaniowe, które wykluczają podjęcie zlecenia ?

Nie ma takich zastrzeżeń. Chcielibyśmy jednak znać opinię i zalecenia domowego lekarza, zapoznać się z ostatnim wypisem ze szpitala i porozmawiać z członkiem rodziny bezpośrednio związanym z przyszłym pacjentem.

Dlaczego lepiej jest skorzystać z usług Centrum Opieki Domowej Helpmed? Może lepiej wziąć opiekunkę z ogłoszenia/internetu?

Opiekunki i opiekunowie zatrudnieni w naszej firmie są starannie dobranymi osobami, zarówno pod względem kwalifikacji jak i uczciwości. Przed podpisaniem umowy każdy pracownik podlega kilkuetapowemu procesowi rekrutacji. Ponadto znając szczegółowe potrzeby każdego Klienta, jesteśmy w stanie skierować do jego domu osobę najbardziej odpowiadającą jego wymaganiom. Co najważniejsze, naszą przewagą jest to, iż w momencie czasowej absencji jednego pracownika możemy zastąpić go innym, o podobnych kwalifikacjach.

Jakie są opłaty za zorganizowanie opieki w waszej firmie?

Jedynym kosztem ze strony Klienta jest opłacenie pracującej u Państwa osoby, według ustalonej stawki godzinowej. Nie pobieramy żadnych opłat prowizyjnych. Ceny wahają się w zależności od rodzaju opieki: godzinowej, dobowej czy całodobowej z zamieszkaniem. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy skontaktować się telefonicznie 501 413 576 lub mailowo: helpmed@op.pl.

Chciałbym nawiązać współpracę w ramach opieki całodobowej, czy jest taka możliwość? Jak to wygląda w praktyce?

Tak, w ramach świadczonych przez nas usług opieki całodobowej z zamieszkaniem oferujemy stały nadzór opiekunki nad osobą chorą lub niesamodzielną. Nasze opiekunki zostają zakwaterowane w domu podopiecznego i są dostępne przez 7 dni w tygodniu, również w dni wolne od pracy i święta. Oprócz podstawowej opieki nad podopiecznym, opiekunka dodatkowo przygotowuje posiłki, wykonuje drobne prace porządkowe, zakupy oraz organizuje czas wolny.